* * *

Program

* * *

KONCERT POLSKI

REZYDENT FESTIWALU – Maxim Vengerov

 
 
 
08
kwietnia
19.00

Miejsce: Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

Inauguracja Festiwalu Nelson Goerner - fortepian Wojciech Rajski – dyrygent

I.J.Paderewski - Koncert fortepianowy a-moll op.17

L. van Beethoven – V Symfonia c-moll op.67

 

Foyer:

Od Pieśni Żołnierskiej do Hymnu Narodowego

wernisaż wystawy
 
09
kwietnia
17.00

Miejsce: Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Gdańsku

Nowe Brzmienia Gdańskie
Koncert współczesnych kompozytorów gdańskich Tadeusz Dixa - dyrygent

W programie : Tadeusz Dixa, Andrzej Dziadek, Marek Czerniewicz, Leszek Kułakowski, Radosław Łuczkowski, Krzysztof Olczak, Sławomir Zamuszko

19.00

Miejsce: Centrum św.Jana w Gdańsku

Dawne Brzmienia Gdańskie - Gala 35 - lecia
Paul Esswood - dyrygent

W programie: G.F. Händel, A.Hakenberger, M.D.Freislich, K.Förster, C.Bütner

 
10
kwietnia
16.00

Miejsce: Studio Koncertowe Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna

Recital wokalny
Laureat Grand Prix VI Ogólnopolskiego Konkurus Wokalnego Impressio Art
Artur Rożek – baryton Anna Mikolon – fortepian

W programie: F.Schubert, H.Pfitzner, G.Mahler, R.Strauss, A,Borodin, G.Rossini

18.00

Miejsce: Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

Maciej Kułakowski - wiolonczela Agnieszka Duczmal – dyrygent

B.Schaeffer – Kesukaan I

J.Haydn – Koncert wiolonczelowy C-dur

B.Smetana – Kwartet smyczkowy „ From my life” ( ar.A.Duczmal)

 
11
kwietnia
19.00

Miejsce: Sala Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

Nadzwyczajny recital fortepianowy
Finalista XVII Międzynarodowego Konkursu im. F.Chopina w Warszawie
Georgijs Osokins - fortepian

W programie: L.van Beethoven, F.Chopin, A.Skriabin

 
12
kwietnia
18.00

Miejsce: Sala Widowiskowa im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie

Łukasz Długosz – flet Katarzyna Bierecka - sopran Zbigniew Kąkol - fortepian

W programie:

A.Vivaldi – Cztery Pory Roku
oraz pieśni P.Czajkowskiego, E.Griega, A.Dvoraka, G.Faure, T.Szeligowskiego

20.00

Miejsce: Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku

Messe des paroisses
Roman Perucki – organy

F. Couperin - Messe des paroisses

Msza organowa w wersji dialogowanej z prefacją wielkanocną

 
13
kwietnia
18.00

Miejsce: Dwór Artusa w Gdańsku

Uczestnicy seminarium skrzypcowego
19.00

Miejsce: Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

Janusz Wawrowski - skrzypce Sylwia Janiak - Kobylińska - dyrygent

Z.Noskowski – Poemat symfoniczny Step

J.Sibelius – Koncert skrzypcowy d-moll op.47

 
14
kwietnia
17.00

Miejsce: Studio Koncertowe Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna

Recital fortepianowy
Laureat Estrady Młodych i nagrody im.J.Waldorffa 48 Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku
Mikołaj Sikała - fortepian

W programie: D.Scarlatti, E.Granados, K.Szymanowski, M.Ravel, N. Kapustin

19.00

Miejsce: Sala Kameralna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

Beethoven – Sonaty
Radosław Kurek – fortepian Bartosz Koziak - wiolonczela

L.van Beethoven : Sonaty na fortepian i wiolonczelę op. 5 nr 1 i 2, op. 69, op. 102 nr 1 i 2

20.00

Miejsce: Centrum św.Jana w Gdańsku

Koncert Polski 1050
Jan Łukaszewski – dyrygent

Muzyka Polska od Bogurodzicy do Pendereckiego

 
15
kwietnia
19.00

Miejsce: Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku

Zakończenie Festiwalu Maxim Vengerov - skrzypce Ernst van Tiel - dyrygent

H. Wieniawski: II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22, Polonez D-dur op. 4, Legenda op. 17, Wariacje na temat własny op. 15

M.Ravel - Le Tombeau de Couperin

C.Debussy - Popołudnie fauna