Gdański Festiwal Muzyczny 2024

GŁÓWNE KONCERTY W GDAŃSKU

10.05.2024, piątek, godz.19.00

Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Inauguracja Festiwalu

Daniel Ciobanu – fortepian
Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
George Tchitchinadze – dyrygent


G. Gershwin - Koncert Fortepianowy F-Dur
D. Szostakowicz – X Symfonia e-moll op.93

11.05.2024, sobota, godz.20.00

Centrum św.Jana w Gdańsku

Beethoven 200

Polski Chór Kameralny
Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy
Eugene Tzigane – dyrygent


L. van Beethoven – IX Symfonia d-moll op.125

12.05.2024, niedziela, godz.20.00

Centrum św. Jana w Gdańsku

Wieniawski in Blue

Piotr Pławner – skrzypce/dyrygent
Paweł Tomaszewski Trio
Śląska Orkiestra Kameralna

13.05.2024, poniedziałek, godz. 17.00

Studio Koncertowe Radia Gdańsk

Laureat V Międzynarodowego Bałtyckiego Konkursu Pianistycznego
Borun Li – fortepian

13.05.2024, poniedziałek, godz.19.00

Sala Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Berlin Piano Trio
Nikolaus Resa – fortepian
Krzysztof Polonek – skrzypce
Katarzyna Polonek – wiolonczela


J. Haydn - Trio C-Dur Hob. XV:27
B. Martinů - Bergerettes na trio fortepianowe, H. 275
B. Martinů - Trio nr 1, H. 193
J. Brahms - Trio H-dur op. 8

14.05.2024, wtorek, godz.18.00

Ratusz Staromiejski w Gdańsku

Agata Kielar-Długosz - flet
Łukasz Długosz - flet
Marek Toporowski – fortepian historyczny


W programie: W. Żeleński, F. Chopin, A. Wesołowski, J. Ibert, Ph. Gaubert

14.05.2024, wtorek, godz.18.30

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Gdańsku

Zbigniew Sliwiński in Memoriam

Soliści: wychowankowie prof. Z. Sliwińskiego
Orkiestra Symfoniczna aMuz


W programie m.in: W.A. Mozart Koncert na 3 fortepiany F-dur KV 242

14.05.2024, wtorek, godz.19.00

Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Roman Perucki - organy
Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis
Jan Łukaszewski – dyrygent


Hans Schanderl *1960 - Lux Aeterna 9’
Feliks Nowowiejski 1877–1946 Missa pro pace 37’

15.05.2024, środa, godz.19.00

Sala Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Nadzwyczajny Recital Fortepianowy

Alexandre Tharaud – fortepian


W programie utwory Jean-Philippe Rameau, Claude Debussy, Erika Satie, Maurice Ravela

16.05.2024, czwartek, godz.19.00

Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Georgijs Osokins – fortepian
Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus
Anna Duczmal-Mróz – dyrygent

Peteris Vasks – Cantabile
Fryderyk Chopin – II Koncert fortepianowy f-moll op.21
Ludwig van Beethoven - IV Symfonia B-dur op. 60

17.05.2024, piątek, godz.19.00

Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Gala Operowa

Soliści- stypendyści sic itur ad astra foundation

Inma Hidalgo – sopran
Sandra Sarikovaite – sopran
Egle Wyss – mezzosopran
Chuan Wang – tenor
Šarūnas Šapalas – baryton
Martin Mkhize -  baryton


Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
Daniel Smith - dyrygent


W programie: G.Rossini, V.Bellini, G.Verdi, Ch.Gounod, G.Puccini, U.Giordano, E.Korngold

18.05.2024, sobota, godz. 19:00

Sala Koncertowa Polskiej Filharmonii Bałtyckiej

Koncert Finałowy

Anastasia Kobekina - wiolonczela
Orkiestra Filharmonii Poznańskiej
Marek Pijarowski - dyrygent


Friedrich Gulda - Koncert na wiolonczelę i orkiestrę dętą
Ludwig van Beerhoven - V Symfonia c-moll op. 67